Společnost RUKONA, jejíž nosným výrobním programem jsou dynamická akumulační kamna EMKOCZ, disponuje vysoce moderní technologií na zpracování plechů (v současné době nejmodernější a nejrychlejší vysekávací a tvářecí centrum plechů německé firmy TRUMPF, Trumatic 5000R a ohraňovací lis TrumaBend V1300x.).

Dále disponujeme servoelektrickým ohraňovacím lisem holandské firmy SAFAN a špičkovým softwarovým vybavením - JETCAM, TP EXPERT 1, Autocad 2000.


TRUMPF CNC - vysekávací a tvářecí lis TRUMATIC 5000R 1300Tento stroj nám poskytuje nejmodernější technologii opracování plechu, vysokou kvalitu a výkonnost. Díky tomu nabízíme našim zákazníkům minimální dodací lhůty, maximální operativnost a vynikající kvalitu výrobku.

Stroj umožňuje provádět náročné děrování a řezání, tváření závitů, 3D lisování (zářezy, průvlaky, vroubky), lakuvzdorné značení razícími a značkovacími nástroji, drážkování. TRUMATIC 5000R zpracovává všechny druhy rovných plechů formátu 1250 x 2500 (až 3000) od tl. 0,5 do 8 mm.


Při děrování (lisování) dosahuje rychlosti 1200 zdvihů/min., při značení 2800 zdvihů/min.


Ohraňovací lis TrumaBend V 1300x

 

Ohraňovací lis TrumaBend V1300x druhé generace umožňuje extrémně rychlý pohyb beranu nahoru a rychlý pohyb dolu v rychlosti 220 mm/s. Největší změna TrumaBend V série je nápadná nová konstrukce tlakových válců. Místo dvou objemných válců má nyní čtyři ploché. Ty umožňují získat před strojem velký využitelný prostor pro zpracování zakázek z velkých nebo tlustých plechů s dlouhými ohyby a ostrými úhly.

Velký počet použitelných ohraňovacích nástrojů umožňuje širokou možnost ohybu včetně zpracování beze stop otlaku po ohýbání.

Stroj umožňuje ohýbat plechy o max. délce až 3230 mm s lisovacím tlakem až 130 tun. Využitelná pracovní výška až 615 mm (vhodné pro ohýbání extrémně velkých a objemných plechů např. skříně, bedny apod.).
Servoelektrický ohraňovací lis SAFAN SMK - K50/2550Ohraňovací lis řady SMK je svým technickým provedením jediný svého druhu na trhu. Charakteristickým rysem tohoto stroje je pohon horního beranu stejnosměrnými servomotory, které v kombinaci s robustními ozubenými řemeny vytvářejí systém podobný kladkovému mechanizmu. Smyslem takového řešení je přenos síly po celé délce a ploše beranu a nikoli jen ve dvou bodech, jak to známe z oblasti hydraulických lisů. Výsledkem je stroj určený pro výrobu velmi přesných dílců bez potřeby bombírovacího stolu na kompenzaci deformací spodního beranu.

Ohýbáme plechy obvyklých jakostí a tloušťky o maximální délce 2550 mm. Přesnost polohování beranu v ose Y +/- 0,01 mm. Řídící systém umožňuje numerické nastavení všech parametrů pro ohyb, knihovnu nástrojů a hotových dílů. Tento ohraňovací lis má 6 CNC řízených os a lisovací síla stroje je 500 kN. Přesnost polohování zadních dorazů v ose x +/- 0,02 mm.